Florentino Pérez ja ha acomiadat 8 entrenadors

Florentino Pérez ja ha acomiadat 8 entrenadors
Florentino Pérez ja ha acomiadat 8 entrenadors
El president del Reial Madrid, Florentino Pérez, hi té la mà trencada quan toca acomiadar entrenadors. Entre les seves dues etapes com a màxim dirigent de l&...

El president del Reial Madrid, Florentino Pérez, hi té la mà trencada quan toca acomiadar entrenadors. Entre les seves dues etapes com a màxim dirigent de l'entitat, n'ha fet fora un total de 8. L'últim Carlo Ancelotti, que ha durat dues temporades a l'entitat blanca. El tècnic italià ocupa el tercer lloc al podi de durabilitat d'entrenadors de Florentino, només superat per Vicente del Bosque i José Mourinho, que van poder-hi conviure 3 anys.

Primera etapa

Vicente del Bosque (23 juny 2003) - 3 temporades

Carlos Queiroz (24 de maig 2004) - 1 temporada

José Antonio Camacho (20 de setembre 2004) - 4 mesos

Marino Garía Remón (30 de desembre 2004) - 2 mesos

Vanderlei Luxemburgo (4 de desembre de 2005) - 1 any

Segona etapa

Manuel Pellegrini (26 de maig de 2010) - 1 temporada

José Mourinho (1 de juny de 2013) - 3 temporades

Carlo Ancelotti (25 de maig de 2015) - 2 temporades

COMENTARIS